پردیس علوم انسانی

 

در سال 1376 دانشکده علوم انسانی که از قدیمی­ ترین دانشکده‌های دانشگاه جامع سمنان است، فعالیت خود را آغاز کرد؛ و در سال 1387 با ایجاد دانشکده اقتصاد و مدیریت و توسعه علمی - تحقیقاتی و اداری به پردیس علوم انسانی ارتقاء یافت. در حال حاضر این مجموعه در محل پردیس شماره یک دانشگاه واقع است و دارای دو دانشکده علوم انسانی و دانشکده اقتصاد و مدیریت، با حدود 2400 دانشجو فعالیت می­کند.

 

دانشکده علوم انسانی

 

دانشکده علوم انسانی دانشگاه سمنان که هم ­اکنون بزرگ­ترین دانشکده جامع علوم انسانی در استان محسوب می­ شود و شامل امکاناتی از قبیل سایت‌های رایانه ­ای با اینترنت بی سیم، آزمایشگاه زبان، کلاس­های آموزشی مجهز به امکانات سمعی و بصری، کتابخانه، تالار مرجع و تالار مجلات مجهز به جدیدترین منابع درسی و کمک درسی به صورت کاغذی و الکترونیکی با امکان جستجوی اینترنتی، تالار همایش­ ها و سخنرانی ها با 250 نفر ظرفیت و مجهز به سیستم­های نوین صوتی و تصویری، پذیرای حدود 1500 نفر دانشجو در 7 رشته کارشناسی، 11 رشته گرایش کارشناسی ارشد، و 1رشته دکتری است. در این دانشکده 39عضو هیأت علمی با مرتبه استادیاری و بالاتر و 5 عضو هیأت علمی با مرتبه علمی مربی به ارائه خدمات آموزشی و پژوهشی به دانشجویان عزیز مشغول هستند.

 

از افتخارات دانشکده علوم انسانی داشتن تفاهم نامة همکاری‌های علمی با چهار دانشگاه خارجی، دانشگاه اپسلای سوئد، دانشگاه تشرین سوریه، و دانشگاه راجیو گاندی هندوستان و دانشگاه دمشق در زمینه انتشار مجلات علمی به صورت مشترک، تبادل استاد و دانشجو، برگزاری همایش‌ها ملی و بین‌المللی، و انجام پروژه‌های تحقیقاتی مشترک است.

تاریخچه